Niezwykle ważną częścią funkcjonowania I LO jest stołówka szkolna. Jest jednym z symboli tej  szkoły i to od początku jej powstania w obecnym budynku przy ulicy Moniuszki. Stołówka to nie tylko zwykła jadłodajnia. To miejsce magiczne, gdzie przy smacznym obiedzie można pogadać z przyjaciółmi, posłuchać najlepszych kawałów, umówić się na koncert a od  niedawna pooglądać telewizję. Tu od lat w sympatycznej atmosferze jedzą razem
uczniowie i nauczyciele. To w końcu chwila wytchnienia od lekcyjnego stresu i okazja do szkolnej integracji...

 

Historia stołówki to także ludzie ją prowadzący. Przez pierwsze lata miejsce to było związane nierozerwalnie z  p.Teodozją Parzonką, która dbała w szczególny sposób o ład i porządek.  Następną indywidualnością naszej  stołówki była p.Krystyna Stachurska – czyli legendarna Pani  Krysia. To ona przez lata karmiła nas swoimi  pysznymi obiadami, które wydawała zawsze z życzliwym uśmiechem. Nie można też zapomnieć o zapleczu  logistycznym, za które odpowiada  intendent p.Dorota Grałka.

Z obiadów w szkole korzysta ok. 150 osób. Jeden dwudaniowy obiad kosztuje 6 zł,  opłatę miesięczną  reguluje się do dziesiątego dnia danego miesiąca. Należy nadmienić, że I LO jest jedyną ponadgimnazjalną szkołą w mieście posiadającą stołówkę ( i to jaką ! ).

 

Nic i nikt nie zastąpi obiadów w stołówce szkolnej.

Alicja Bujacz, dyrektor szkoły

 

Stołówka szkolna? Niech żałują ci, którzy nie bywają tam na dużej przerwie...

Tomasz Kozioł, nauczyciel

 

Obiady, że mucha nie siada !

Ola Biernacka, uczennica

 

Dobre jedzenie w dobrym towarzystwie – to taki luksusik i pokusa, której ulegam w I LO od ponad dwudziestu lat.

Piotr Kuropatwa, nauczyciel

 

Szkolny obiad jest najlepszym przykładem 100% frekwencji.

Zygmunt Szmidt, nauczyciel